Haber Detayı
15 Eylül 2017 - Cuma 11:15 Bu haber 91 kez okundu
 
Yeni bir heyecanla yeniden…
Yeni bir heyecanla yeniden…
Gündem Haberi


Isparta Ticaret ve Sanayi Odasının 7 Ekimde yapılacak genel kurulunda mevcut ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve ekibi ile aday olduklarını resmen açıkladı. Oldukça heyecanlı olduğu görülen ITSO Başkanı Başdeğirmen “heyecanlıyız çünkü heyecanımızı kaybetmedik. Üyelerimizin 7 Ekim’de yapılacak seçime katılmalarını, oy kullanmalarını istiyorum” diyerek yeniden beyaz pusula ile görev istediklerini bildirdi.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası 4 yılın ardından 7 Ekimde yeniden seçime gidiyor. Şuana kadar mevcut Başkan Şükrü Başdeğirmen ve ekibinin dışında adaylığını açıklayan olmadı. ITSO’nun inşa ettiği Ekonomi Kampüsünde adaylık açıklaması yapan ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen 4 yıldır sanayici, tüccar ve kamu kurumları ile uyum içerisinde bir çalışma yürüttüklerini söyleyerek “Isparta’da sadece ekonomi ile ilgili bir yapı olmadık. Isparta’yı ilgilendiren tüm sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerin içinde ve destekçisi olduk” dedi. Başdeğirmen açıklamasında “Yeni dönemde daha iyi çalışmalarla Isparta’mıza hizmet etmek istiyoruz. Hep beraber aynı düşünce ve fikirlerle sadece şehrimizin ve ülkemizin gelişmesi ile alakalı çalışmalar yapmak için tekrardan bu göreve talibiz” diye konuştu.

YÜZÜMÜZÜN AKIYLA KARŞINIZDAYIZ

ITSO’nun Isparta’nın gelişmesi ve büyümesi için yapılan her türlü çalışmanın içinde olduğunu belirten ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen “Ticaret ve Sanayi Odamızın seçim tarihi 7 Ekim. Yeniden bir Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yapılacak. 4 yıl önce üyelerimizi teveccühü ile göreve gelmiştik ve o günden bu güne kadar verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Bugüne kadar üzerimize düşen görevleri yaptığımız inancıyla bugün buradayız. 4 yıl içerisinde vermiş olduğumuz sözler vardı. Bu sözleri yerine getirdik ve yüzümüzün akıyla sizlerin karşısındayız. Isparta’mızın gelişmesi ile alakalı birçok proje ürettik. Bu projeler içerisinde kendi başımıza yaptıklarımız da vardı. İşbirliği yaparak Isparta’mıza vermiş olduğumuz hizmetler de vardı. Isparta’mızın ekonomisinin büyümesi, şehrin gelişmesi ve bizim üzerimize düşen vazifeler içerisinde bu gelişmelere ayak uydurup, yeni gelişmelerle farklı bir şekilde büyüyebilmek amacımızdı” dedi.

YENİ DÖNEMDE HİZMETE DEVAM KARARI

ITSO’nun 7 Ekimde yapılacak seçimlerinde yeniden göreve talip olduklarını söyleyen Başdeğirmen “Yeni dönem için de, hizmet kalitemizi artırarak, daha iyi hizmetler yapmak istiyoruz. Onun için 7 Ekim’de olan seçimlerde tekrar göreve talip olduk. Bizler 46 meclis üyemiz ile beraber, hiçbirimiz birbirinden ayrı düşünmeden, ortak kararlarla, istişarelerle bugüne kadar bu vazifelerimizi yerine getirdik. Sadece ekonomi değildi bizim konumuz. Biz Isparta’ya ve ülkemize hizmet edebilmek için gerekli olan sosyal faaliyetlerde bulunduk, sporun, eğitimin ve turizmin içerisinde de bulunduk. Birçok projeleri başarı ile sonuçlandırarak, hem şehrimize hem de ülkemize katkı sağlayan sonuçlar aldık” şeklinde konuştu.

BEYAZ LİSTE YENİDEN GÖREV İSTİYOR

Seçimlere daha önce olduğu gibi yine beyaz liste ile katılacaklarını bildiren Başdeğirmen “Yeni dönemde daha iyi çalışmalarla Isparta’mıza hizmet etmek istiyoruz. Hep beraber aynı düşünce ve fikirlerle sadece şehrimizin ve ülkemizin gelişmesi ile alakalı çalışmalar yapmak için tekrardan bu göreve talibiz.  7 Ekim’de yapılacak olan seçimler Ticaret ve Sanayi Odamızın yeni binasında yapılacaktır. Sandıklarımız bu bina içerisinde olacaktır. Bizim seçim rengimiz önceki dönemde olduğu gibi beyaz oy pusulası ile seçime katılacağız. Tüm üyelerimizin 7 Ekim’de yapılacak seçime katılmalarını, oy kullanmalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

2 YILINI DOLDURMAYAN ÜYENİN SEÇME HAKKI YOK

Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan değişiklikle daha önce seçme hakkı olan 2 yılını doldurmamış üyelerin seçme hakkının kaldırıldığını bildiren Başdeğirmen “Önceki dönemlerden farklı olan bir seçim oldu bu sene; KHK yayımlandı. Daha önceden, son 2 yılını doldurmayan üyelerimiz, seçme hakkına sahipti, seçilme hakkına sahip değildi. Yeni çıkan KHK ile son 2 yılını doldurmayan üyelerimiz, hem seçme hem de seçilme haklarından mahrum olacaklardır. Buradaki değişiklik son 2 yıl içerisinde bize üye olanları kapsamaktadır. Ondan önceki üyelerimizi kapsamıyor. Üyelerimiz dikkat etmesi gereken bazı hususlar var. Biz seçim kurulundan listeleri aldıktan sonra, o listelerde herhangi bir şekilde listelerde değişiklik yapılması söz konusu değil” dedi.

NOTER ONAYI OLMAYAN YETKİ BELGELERİ GEÇERSİZ

Seçimlere ilişkin teknik bilgilerde veren ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen açıklamasında şunlara yer verdi. “Biz seçim kurulundan 20 Eylül’de listeleri alacağız. Ayın 20’sine kadar üyelerimiz askıya çıkardığımız listelere bakarak eksiklikleri var diye bakabilirler. Böyle bir durumda bize müracaat edebilirler. Maliyeye kaydı ve vergi numarası olmasına rağmen listeye vergi numarası girmediyse o kişi seçme ve seçilme hakkını kullanamaz. Ayrıca imza sirkülerindeki noter kanalıyla yapılan yetki belgelerindeki süreleri dolmuşsa onlar da seçme ve seçilme hakkını kullanamayacaklar. Üyelerimiz bu durumlara dikkat ederlerse oy kullanabilirler.

17 KOMİTEYE 46 MECLİS ÜYESİ SEÇİLECEK

5437 üyemiz var. Bu üyelerimizden yaklaşık 3 bin 500 tanesi oy kullanma hakkına sahip olacak. ayrıca 17 komitemiz var. 7 Ekim’de sabah 09.00’da sandıklar açılacak, akşam saat 17.00’a kadar hakim huzurunda resmi bir seçim yapılacak. Sandıklar da seçim kurulu yetkililerince açılacak ve sonuçlar açıklanacak. Sonuçlara 3 günlük itiraz süresi var. 3 günün sonunda sonuçlar kesinleşmiş olacak. daha sonra seçilen ekip yönetim kurulu başkanını, meclis başkanını, yönetim kurulu, meclis başkan vekilini, disiplin kurulunu tespit edip kamuoyuna açıklayacak. 17 komitede 46 meclis üyesi seçilecek. Henüz aday olma süreci bitmiş değil. Aday çıkabilir. Ama şuanda bizim dışımızda adaylık açıklaması yapan olmadı. Fakat bu olmayacak değil. Son güne kadar aday çıkabilir. Şuanda sadece biz adaylığımızı açıkladık.”

 

Amaç Isparta’ya hizmet

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen 4 yıllık görev süreleri içinde yapılan alışmalardan da örnekler verdi. Başdeğirmen önceki seçimlerde 17 grubun tamamını kazandıklarına dikkat çekerek “46 meclis üyesinin tamamının bize verilmesi bize olan güvenle birlikte sorumluluğumuzun çok büyük olduğunu göstermişti. Isparta’ya yapabileceğinizin daha fazlasını yapmak zorundasınız diye bir mesaj almıştık. 4 yıl içerisinde en iyiyi yapmak için çok mücadele verdik” dedi.

 

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başdeğirmen açıklamasında şunlara yer verdi. “4 yıl öncesindeki seçimlerde başkanlık ve yönetim kurulu yarışı vardı. Bu yarış içerisinde üyelerimiz bizi uygun gördüler. O zaman 17 grubun 17’sini kazanarak, 46 meclis üyemizle göreve başladık. 46 meclis üyesinin tamamının bize verilmesi bize olan güvenle birlikte sorumluluğumuzun çok büyük olduğunu göstermişti. Isparta’ya yapabileceğinizin daha fazlasını yapmak zorundasınız diye bir mesaj almıştık. 4 yıl içerisinde en iyiyi yapmak için çok mücadele verdik. Ekonomi Kampüsü binasını yaptık. Bu binayı hizmet kalitemizi çok daha iyiye götürebilmek, Isparta’nın vizyonuna vizyon katmak ve üyelerimize yakışan neyse onu yapmak istedik. Düşüncemiz sadece ITSO üyeleriyle alakalı değildi. Proje aşamasında burası Isparta’nın sosyal ve yaşam alanı olsun, ticaretle alakalı herkes burada olabilsin düşüncemiz vardı. Allah bunu bize nasip etti. Burada bizim dışımızda 11 tane daha kurum var.

ISPARTA EĞİTİMİNE BÜYÜK KATKI

Eğitime de hizmet veriyoruz. ITSO’da daha önce 2 dönem başkan yardımcılığı yaptım. O dönemlerde de Isparta’mıza 5 okul kazandırdık. Bir tanesi Hafız Demiralay İlköğretim Okulu idi. Komite olarak okulu yapmak için bana görev verildi. Devlet vatandaş işbirliği ile yapılacak bir okuldu. O günkü sayın valimiz bir yıl içerisinde kabasını siz yapacaksınız sonra incesini biz yapacağız dedi. Biz okul yapımına başladık. Vatandaşlarımızdan para toplayarak 6,5 ay içerisinde okulun anahtarını milli eğitime teslim ettik. Bizim insanımız kadirşinas. Böyle güzel şeyler yapılacağı zaman arkasında duran insanlarımız var. ITSO olarak Isparta’mıza ilk okulu böyle hediye ettik. Onun dışında İstanbul Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye’de yapmak istediği 8 okuldan birisini Isparta’ya kazandırdık. O okulumuz da Şehit Mustafa Gözütok Ortaokulu’dur. Ayrıca vatandaşlarımız ve devletimizle birlikte Tenzile Erdoğan Öğretmen Lisesi’ni yaptık. Bu arada Hukuk Fakültesi’ni inşa ettik. Gül Küçük Sanayi Sitesi içerisindeki mesleki okulun yapılmasını sağladık.

500 ÜYE 30 ÜLKE GEZİSİNE KATILDI

ITSO sadece para ve ekonomiyle alakalı şeylerle uğraşan bir kurum değil. Şehrin içerisinde yapılması gerektiğini düşündüğümüz şeylerle ilgili üst makamlara bildirip, bunların daha iyi şekle getirilmesinde ricacı oluyoruz. Bizler icracı makamlar değiliz ama ricacı makamlarız. Köprü vazifesi gören kurumlarız. Biz sadece üyelerimizin ihtiyacı olan belgeleri vermekle yetinmiyoruz. Bizim asli görevimiz üyelerimize ihtiyaç olan belgeleri vermektir. Ama biz ne yaptık? Son 4 yıl içerisinde 500 tane üyemizi 30 ülkeye götürdük. Oralardaki ekonomik gelişmeler ve yeniliklerle ilgili bir çok etkinlik yaptık. Üyelerimizin ufuklarının açılması, vizyonlarının değişmesi için çalışmalar yaptık. Fuarlara katıldık.

URGE İLE PAZAR PAYI ARTIRILDI

Ekonomi Bakanlığı ile URGE projesi yaptık. Elmacılığımızın gelişmesiyle alakalı yaklaşık 20 ülkeye elmacı, soğuk hava depocu ve elma ticareti yapanları götürdük. Potansiyel alıcı ülkeleri Isparta’mıza getirdik. Satış için onlara pazarlama yaptık. Hindistan’a hiç elma satmamışken şimdi bu proje sayesinde elma satıyoruz. Arap ülkelerinin birçoğuna kendimizi anlattık ve onlara şuanda elma satıyoruz. Şuanda mobilya alanında URGE projesi yapıyoruz. Mobilya sektörünü dünyaya tanıtacağız. Arkasından değişik sektörlerde URGE projesini yaparak üretici ve işletmecilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Biz birçok çalışmada aracı kurum olduk. Yeni dönemde çalışmalarımızı daha ileriye götürmek için bizimle daha ileriye gitmek isteyen arkadaşlarımızla çalışmak istiyoruz. Şehrimizi de bir adım ileriye götürmek için bu işin mücadelesini vermek istiyoruz.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yeni, bir, heyecanla, yeniden…,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
46
41
4
4
14
22
2
Galatasaray
44
47
6
2
14
22
3
Fenerbahçe
44
44
2
8
12
22
4
Beşiktaş
41
41
3
8
11
22
5
Kayserispor
35
30
5
8
9
22
6
Sivasspor
34
30
8
4
10
22
7
Trabzonspor
33
36
5
9
8
22
8
Göztepe
33
35
7
6
9
22
9
Kasımpaşa
29
34
9
5
8
22
10
Yeni Malatyaspor
28
24
8
7
7
22
11
Bursaspor
27
31
9
6
7
22
12
Akhisarspor
27
28
9
6
7
22
13
Gençlerbirliği
25
29
9
7
6
22
14
Antalyaspor
24
26
10
6
6
22
15
Alanyaspor
21
34
13
3
6
22
16
Atiker Konyaspor
21
23
11
6
5
22
17
Osmanlıspor FK
19
31
13
4
5
22
18
Kardemir Karabükspor
12
15
16
3
3
22
Arşiv