Yazı Detayı
28 Temmuz 2016 - Perşembe 13:00 Bu yazı 249 kez okundu
 
Son Darbe!
 
 

15 Temmuz Darbe Girişimi yani darbe teşebbüsü, son darbe teşebbüsü olur, inşallah. Teşebbüs, bir adımdır belki ama o adımı, ruh adımı olarak tarif etmekte yarar var. Öyle ya, bu işin içinde devletine karşı bir ruhsuzluk hamlesi var.

Zararlı eylemler vardır, zararsız eylemler vardır. Kafanda tasarlayıp, girişmediğin müddetçe o eylem; eylem olmaktan, uzaktır. Zararsızdır. Teşebbüs açıkçası girişimdir. Yapansa müteşebbis! Yani girişimci! Nereden geldi aklıma? Niye girdim bu konuya? Son günlerde, yaşadığımız darbeye teşebbüs eden müteşebbisler aklıma getirdiler. O ruhsuzların darbeleridir, konuma neden olan!

Bugünü tarih yazacak. Yüz yıl konuşulacak. Bu teşebbüse girişenler, insanların yüzüne bakabilecekler mi? İhanet kokan bu teşebbüs girişimi ne ahlaken, ne insani boyutta, ne de inancımız açısından; yenilir, yutulur gibi değil! Bu teşebbüs eylemi, o kadar kin ve nefret kokuyor ki, sorsan sahibine o kendince haklı ve bir savaşın haklı gururunu yaşıyor belki de! Halkına karşı açılmış bu savaşlar tarih öncesinde yok muydu? Bitecek mi? Bizden sonrasında olmayacak mı? Asırlardır var? İnsanlık tarihi boyunca hep var olmuş, yine olmaya devam edecek. Acı olan tarafı, bu körler savaşını göremeyecek kadar aptal oluşumuz. Ortadoğu’da devam eden kör dövüşün, bitmeyen kardeş kavgasının farkında olmayanlar; Türkiye’mizde cereyan eden ve ihanet kusan şer cephelerinin başlattığı ve neticesinin bölünmeye kadar gidecek bir hain plandan başka bir şey olmadığını nasıl fark edecekler? Fark etmiş olsalar, böyle bir şeye teşebbüs ederler mi? Yalnız o hainler ederler. Daha da, edeceklerdir. Onlardan sonra aynı kini, nefreti kalplerinde taşıyan evlatları veya torunları edecektir. Bu savaş bitmez. Hak, hakikat var oldukça ve sen o hakkı, hakikati savundukça bu teşebbüsle ve bu müteşebbislerle karşı karşıya geleceksin. Onlar görevlerini yapıyorlar; ama, yanlış yerde yapıyorlar o ayrı tabii ki! Tehlike nerede?

Teşebbüs ettiği bu ihaneti hâlâ savunan bir şer cephesi var. Din adamı kispetinde karşımıza çıkmış, bizden biriymiş gibi görünüyor ve sonra güçleniyorlar, niyetlerini ortaya koyuyorlar. Bizi başka şekilde aldatamayacaklarını biliyorlar. En kalbi zayıf olduğumuz yerdir, din ve o dini temsil eden din adamları! Bizi yıkmaya çalışanlar; içimizde bu imanı zayıf, ahiret yerine dünyayı tercih eden, paracı, geri zekâlı ve bir de kafadan sakat, ruh hastası, o hainleri bulmakta zorlanmıyorlar. O yapıda olanlar çok! Onları buluyorlar, paraya boğuyorlar, devlet vadediyorlar,  sonra birer satılmış, emir kulu olarak, görevlendiriyorlar. O yapıda adam bulamasalar bile o tip adam yetiştirip içimize sokuyorlar. Tıpkı içimizdeki yılanlar gibi! Arapçayı bilen, Farsçayı bilen, Osmanlıcayı bilen ve Türkçeyi ana dili gibi bilen nice hainler aramıza soktular. Medyatik olmuş o kadar ayeti hadisi birbirine karıştıran, sünneti inkâr eden, yanlış yani sapıkça konuşan, nice zavallılar karşımıza çıkardılar. Kananlar, hatta söylediklerini savunanlar yani taraftar bulanlar bile oluyor. İşin en tehlikeli boyutu, bu hainlerin 1960’tan beri askeriyede üs kurma faaliyetleri… Kendilerine yakın sahte imamlar oluşturdular. ‘Bodrum İmamı’ , ‘Feto’nun İkinci İmamı’ , ‘Çiğli İmamı…’ vs.  

Niye anlamıyorlar bu aptallar? Kendi ülkelerine, kendi insanlarına, ihanet edecek kadar gözlerini kan bürümüş bu hainler neden böyle yaparlar ki? Bilmezler mi, bu ihaneti yaptıran asıl müteşebbisler darbe gerçekleştikten sonra kendilerinden olmayan bu teşebbüs sahiplerini birer birer ortadan kaldırırlar. Onlar çok iyi bilirler ki, kendi vatanını satan hain, ilerde efendilerine karşı da, bir hainlik yapar. O nedenle, kullanıldıktan sonra başları ezilir. Başta dedim ya, bunu fark edemeyecek kadar aptaldırlar.

‘Eğer mevzu devletse, gerisi teferruat!’ diyen, millet evlatları meydanlara çıktı. Tanklara, toplara, jetlere, mermilere göğsünü siper etti, bu son darbeye ‘dur’ dedi. Milletimiz şunu gösterdi ki, bu milleti, içimizdeki ve dışımızdaki hainlerin alayı gelse, yenemezler. Ezilmeyi, şehit olmayı, göze alırız, Allah’ın haricinde kula karşı eğilmeyiz. Dik dururuz. Onurlu bir milletiz vesselam! Bu milletle bir daha şaka yapılmayacağını, tiyatro oynanmayacağını, gördüler.

Yalnız şunu unutmayalım. Kıyamete kadar bunlar bir daha, bir daha, bir daha gelecekler. Hani bir tabir vardır ‘Gelecekleri varsa, görecekleri de var.’ Buyursun gelsinler. Cesaretleri varsa bu milletin karşısına çıkarlar. Yine de, dileğim bu darbe teşebbüsünün son darbe teşebbüsü olmasıdır. Milletime geçmiş olsun. Doğru mu?       

 
Etiketler: Son, Darbe!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
YAŞLILIKTA EŞE BAĞLILIK!
YANLIŞIM VAR MI?
PARDON!
OYUN MU OYNUYORUZ?
İSTANBUL’DA TERÖR: 44 ŞEHİT!
ÇOCUKLARINIZLA OYUN OYNAYIN?
CENNETTE Mİ YİYECEKSİN?
ÇOCUKLARIMIZA BEKLENİLENİ VEREMİYORUZ…
ARANAN OLMAK MI?
ANLAYIŞIM KITLAŞIYOR BAZEN!
ALINGANLIĞIM DUYGUSALLIĞIMDAN MI?
YENİDEN OKUMAK!
“YALAN MI?”
SORUN YOK!
NİYE OKUYORSUN?
HAYAT GÜLÜMSEDİĞİNDE GÜZELLEŞİR!
YERİM DAR!
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN…
BİR ALIŞVERİŞİN ARDINDAN!
GÖKYÜZÜ KAÇ ÂLEMDEN BİRİ?
TERİ SOĞUMADAN VERİN!
ZOR OLANI YAPMAK!
NİÇİN BAKTIN BANA ÖYLE?
ABD’nin Yeni Başkanı TRUMP
GÜN GELECEK!
SANAYİYLE HISIM OLDUM!
BELEDİYE BİNASI DA DIŞARIYA TAŞINMALI
HER TARAFI İMAM HATİP YAPTILAR
KURBAN KESECEK MİSİN?
Denede Gör?
HATA MI, DEĞİL Mİ?
Gerçek Bir Kahraman Ömer Halisdemir
Bir Araya Gelmeyi Ne Kadar Özlemişiz
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’le Söyleşim
Yine Olsa Yine Yaparım…
DARBE YAPANLAR DARBE YEDİLER
Biz Ne Yapıyoruz?
Esnafın Hâli Perişan!
Şehrin Mimarlarında,Yeni Rotam KOSGEB Müdürü Yurdun Yıldırım…
Sopa Çeken Çekene…
Şair Süleyman Kır ve İşletmecisi Olduğu Füruzan Konak!
Etik Değil!
Ayağımı Yerden Kessin!
Burdur’un Başkenti Bucak Belediye Başkanı’yla Tanışmam, Görüşmem ve Düşüncelerim…
Mekke Vakfında Veli Bilgiç’e ve Mahfuz Bey’e Veda Yemeği…
Vay Aydınlar Vay!
Beni Harput Kebap Salonu ve Ahıska Sofrası Yemek Kültürüyle Buluşturdu…
Sav Kasabası Belediye Başkanı Mustafa Avşar ve Sav’a Hizmetleri
Ayıdan Post, Moskof’tan Dost Olmaz
İklim Konferansı
G 20 Zirvesi… Öncesi ve Sonrası!
Dolandırıcılara Dikkat ve Uzun Zamandır Görmediğim İki Güzel Haslet!
Sandık Milet İradesinin Zaferidir
Deprem mi Oluyor?
Şehrin Mimarları
Susturun Silahları
Gülbirlik ve Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik –III-
Gül ve Bahar II
Isparta’da Gül ve Bahar… -I-
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
36
31
3
3
11
17
2
Galatasaray
35
37
4
2
11
17
3
Fenerbahçe
33
34
2
6
9
17
4
Göztepe
30
30
5
3
9
17
5
Beşiktaş
30
29
3
6
8
17
6
Kayserispor
30
25
3
6
8
17
7
Trabzonspor
29
33
4
5
8
17
8
Sivasspor
26
23
7
2
8
17
9
Bursaspor
25
28
6
4
7
17
10
Yeni Malatyaspor
22
21
7
4
6
17
11
Kasımpaşa
19
25
8
4
5
17
12
Akhisarspor
19
22
8
4
5
17
13
Alanyaspor
18
28
9
3
5
17
14
Osmanlıspor FK
17
26
10
2
5
17
15
Antalyaspor
17
19
8
5
4
17
16
Atiker Konyaspor
15
16
10
3
4
17
17
Gençlerbirliği
14
20
9
5
3
17
18
Kardemir Karabükspor
9
14
12
3
2
17
Arşiv